Během odpoledne dáme zaznít neexperním pohledům na probíhající klimatické změny, a to prostřednictvím pozemšťanů a pozemšťanek napříč generacemi. Ke slovu se dostane širší veřejnost včetně seniorů i středoškoláků, kteří budou prezentovat díla vzniklá v rámci workshopu Vše plyne: Klimatické změny a my. Po celý čas události budou probíhat výtvarné workshopy a dílny pod vedením lektorek Anny Boučkové a Pavlíny Vojtové. Nebojte se proto na akci vyrazit i s dětmi! Jednotlivé rozpravy a diskuse moderuje publicista Ondřej Šebestík, který mimo jiné spolupracuje s Radiem Wave či Institutem úzkosti.
Program:
14–15.00 Krajina mého mládí
Senioři a seniorky ze sdružení Elpida ukáží fotografie a uvedou na jejich základě své vzpomínky na životní prostředí, své bezprostřední okolí, krajinu svého mládí.
15–16.00 Jak klimatickou krizi vnímají studenti?
Devět středoškoláků*ček z Kolína představí výsledky workshopu na téma klimatických změn, který pod taktovkou Fotograf Festivalu proběhl v září a říjnu.
16–17.00 Jak mluvit o klimatické krizi?
Institut úzkosti představí svůj projekt, který je možné vidět v rámci Fotograf Festivalu na dvou výstavách (Pozemšťané I: Pletiva v NZM a Stávání se v galerii Display). Videoinstalace vznikla na základě několika neexpertních setkání lidí různých profesí, zájmů a generací na čtyřech místech České republiky, kteří si vyměnili vlastní zkušenosti z probíhající klimatické změny.
Milan Vítek z organizace Greenpeace ČR se v tomto bloku zaměří na otázku, proč je klimatická krize tolik obtížné téma na komunikaci. Existuje cesta, jak o ní mluvit srozumitelně a názorně? Může jednotlivec vůbec odvrátit změnu klimatu? Jaké panují nejčastější mýty o klimatické krizi?
Akce je zdarma po předchozí rezervaci na GoOut. Rezervací vstupenky nám pomůžete počítat návštěvnost festivalu a posouvat se dále kupředu. V případě náhlé změny epidemiologických opatření Vás budeme mít rovněž možnost jednoduše kontaktovat. Děkujeme proto za Váš klik na GoOut!